Trenuj Wielotorowo!
Trenuj Wielotorowo! Ale co to znaczy? Może to nieco zabawne, ale lekcje wychowania fizycznego w szkole, dawno temu, były właśnie takimi próbami treningu wielotorowego. Tylko oczywiście nikt tego tak dumnie i naukowo nie nazywał… I oczywiście ważny był jeden warunek!
Bardzo dużo wówczas zależało od nauczyciela tego przedmiotu. Bo naprawdę wiele szczęścia miał młody człowiek, jeśli trafił w szkole na takiego nauczyciela, który miał ambicje zrobić coś z dzieciakami i wprowadzał po kolei elementy różnego rodzaju sportu, nie tylko gier zespołowych ale i inne:
- gimnastykę,
- stabilizację,
- ćwiczenia na refleks,
- ćwiczenia poprawiające koordynację,
- zajęcia rozwijające dynamikę i siłę eksplozywną.
A jeszcze do tego potrafił swoją osobą oraz cierpliwością zachęcić i zaktywizować dzieci i młodzież do pracy. Taka szansa i możliwość pracy z dobrym nauczyciele odbijała się i odbija na takich osobach pozytywnie aż do dziś! Przynajmniej mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że w moim przypadku dokładnie tak było!
Dlaczego to takie ważne? Z mojego doświadczenia potrafię już ocenić jaki wpływ na mnie i na wielu mi podobnych miał początek lat 90 – tych. Gdzie sport był numerem jeden na podwórku, nie ważne czy byłeś dobry jak Romario, Jordan , Gretzky, Pantani, Tyson, Kubacki, Wroński czy Renata Mauer. 🙂
Każdy znalazł swoje miejsce zarówno na sali gimnastycznej jak i poza nią.
Z biegiem czasu niestety zatracamy to, co mieliśmy będąc dziećmi – mobilność ruchową! I nagle w wieku trzydziestu paru lat pojawia się ból pleców, kolan, ograniczenia ruchowe. Dlaczego tak się dzieje? Dużo można wymieniać czynników: nadwaga, siedzący tryb życia, sposób odżywiania i w dużym stopniu brak wspomnianego wcześniej “WF” lub nauczyciel tego przedmiotu, który nie potrafił zarazić pasją do sportu. Te czynniki razem wzięte stworzyły wszechobecną chorobę cywilizacyjną. Jak ją nazwać ? Hmmm… może FOTELioza? 🙂
Wracając do tematu to warto wykorzystywać różnego rodzaju elementy sportu w treningu z klientem czy grupą ludzi. Dlatego w naszej pracy staramy się łączyć wysiłek fizyczny jak ten wspomniany wcześniej DOBRY nauczyciel WF, prowadząc zajęcia na sali i w terenie. Wykorzystujemy elementy gimnastyki, pracę z wolnym ciężarem, biegi czy też boks. A wszystko po to aby zadbać o ogólną kondycję, samopoczucie oraz poprawić komfort życia w oparciu o przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych.
A dalej po zbudowaniu jakiś podwalin możemy precyzyjnie w dopasowanym do wydolności naszego podopiecznego tempie dokładać kolejne cegiełki w pracy z tak skomplikowanym organizmem jakim jest człowiek. Wielotorowość właśnie daje nam te tak bardzo cenne bodźce wielopłaszczyznowe, które pomagają naszym podopiecznym osiągać pożądane i wyczekiwane efekty w krótszym, niż byśmy tego oczekiwali, czasie!
A jeśli chcesz spróbować i samodzielnie przekonać się, jak działa taki własnie trening, to zapraszamy do kontaktu z nami:
=====> Skontaktuj Się Z Nami!