Twoi Trenerzy
Twoi Trenerzy

KAŻDY DZIEŃ JEST
DOBRYM DNIEM NA ZMIANĘ!

KAŻDY DZIEŃ JEST
DOBRYM DNIEM NA ZMIANĘ!

KAŻDY DZIEŃ JEST
DOBRYM DNIEM NA ZMIANĘ!

Slider
KAŻDY DZIEŃ JEST
DOBRYM DNIEM NA ZMIANĘ!
ZACZNIJ ZMIENIAĆ SWOJE ŻYCIE JUŻ DZIŚ!

Trenuj Wielotorowo!

Trenuj Wielotorowo! Ale co to znaczy? Może to nieco zabawne, ale lekcje wychowania fizycznego w szkole, dawno temu, były właśnie takimi próbami treningu wielotorowego. Tylko oczywiście nikt tego tak dumnie i naukowo nie nazywał… I oczywiście ważny był jeden warunek!

Trening Wielotorowy - Twoi Trenerzy Wrocław

 

Bardzo dużo wówczas zależało od nauczyciela tego przedmiotu. Bo naprawdę wiele szczęścia miał młody człowiek, jeśli trafił w szkole na takiego nauczyciela, który miał ambicje zrobić coś z dzieciakami i wprowadzał po kolei elementy różnego rodzaju sportu, nie tylko gier zespołowych ale i inne:

A jeszcze do tego potrafił swoją osobą oraz cierpliwością zachęcić i zaktywizować dzieci i młodzież do pracy. Taka szansa i możliwość pracy z dobrym nauczyciele odbijała się i odbija na takich osobach pozytywnie aż do dziś! Przynajmniej mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że w moim przypadku dokładnie tak było!
Dlaczego to takie ważne? Z mojego doświadczenia potrafię już ocenić jaki wpływ na mnie i na wielu mi podobnych miał początek lat 90 – tych. Gdzie sport był numerem jeden na podwórku, nie ważne czy byłeś dobry jak Romario, Jordan , Gretzky, Pantani, Tyson, Kubacki, Wroński czy Renata Mauer.  🙂
Każdy znalazł swoje miejsce zarówno na sali gimnastycznej jak i poza nią.

Z biegiem czasu niestety zatracamy to, co mieliśmy będąc dziećmi – mobilność ruchową! I nagle w wieku trzydziestu paru lat pojawia się ból pleców, kolan, ograniczenia ruchowe. Dlaczego tak się dzieje? Dużo można wymieniać czynników: nadwaga, siedzący tryb życia, sposób odżywiania i w dużym stopniu  brak wspomnianego wcześniej “WF” lub nauczyciel tego przedmiotu, który nie potrafił zarazić pasją do sportu. Te czynniki razem wzięte stworzyły wszechobecną chorobę cywilizacyjną. Jak ją nazwać ? Hmmm… może FOTELioza? 🙂

Wracając do tematu to warto wykorzystywać różnego rodzaju elementy sportu w treningu z klientem czy grupą ludzi. Dlatego w naszej pracy staramy się łączyć wysiłek fizyczny jak ten wspomniany wcześniej DOBRY nauczyciel WF, prowadząc zajęcia na sali i w terenie. Wykorzystujemy elementy gimnastyki, pracę z wolnym ciężarem, biegi czy też boks. A wszystko po to aby zadbać o ogólną kondycję, samopoczucie oraz poprawić komfort życia w oparciu o przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych.

A dalej po zbudowaniu jakiś podwalin możemy precyzyjnie w dopasowanym do wydolności naszego podopiecznego tempie dokładać kolejne cegiełki w pracy z tak skomplikowanym organizmem jakim jest człowiek. Wielotorowość właśnie daje nam te tak bardzo cenne bodźce wielopłaszczyznowe, które pomagają naszym podopiecznym osiągać pożądane i wyczekiwane efekty w krótszym, niż byśmy tego oczekiwali, czasie!

A jeśli chcesz spróbować i samodzielnie przekonać się, jak działa taki własnie trening, to zapraszamy do kontaktu z nami:

=====> Skontaktuj Się Z Nami!